10/11 Kończymy rok w dobrych nastrojach!

11 grudnia 2023

MKS Piotrkowianin – Pabiks Impact 27:38 (15:20). Podopieczni Michała Przybylskiego w tym sezonie się nie zatrzymują.

Poza porażką w Zwoleniu z niepokonanymi Orlętami, pabianiczanie jesienią wygrali wszystkie ligowe spotkania. W sobotni wieczór w hali Relax w Piotrkowie Trybunalskim nie dali szans gospodarzom. W starciu z pabianiczanami niewiele do powiedzenia miał lider klasyfikacji strzelców, Jakub Dróżdż. I choć rzucił nam sześć goli, to ostatecznie nie zrobił nam wielkiej krzywdy.

Pierwsze cztery gole dla nas były dziełem zawodników z numerem „7” na plecach. Celnie rzucali: Mariusz Kuśmierczyk (37), dwukrotnie Artur Urbański (7) oraz Marek Starzec (17). Gola dołożył jeszcze Kacper Okapa i po pięciu minutach było 5:2 dla Pabiksu. Po kwadransie i dwóch trafieniach Kuśmierczyka było 12:5 dla nas. Chwilę później do siatki Piotrkowianina trafił nasz bramkarz, Krystian Cieślak. Po jego bramce mieliśmy już osiem goli przewagi (13:5). Do przerwy gospodarze zniwelowali nieco straty, ale na drugą połowę wychodziliśmy z zapasem pięciu bramek (20:15).

Drugą część, podobnie jak pierwszą zaczęliśmy od gola zawodnika z siódemką na plecach. Tym razem trafił Mateusz Jurgilewicz (nr 27). Jednak w 39. minucie gospodarze doszli nas na trzy gole (23:20) i zanosiło się na emocje. Pabiks wrzucił wyższy bieg i dwukrotnie popisał się serią czterech goli z rzędu. W 52. minucie było już 31:22 dla pabianiczan. W końcówce skutecznie grał nasz obrotowy Kacper Kruk (trzy gole), a zwycięstwo przypieczętował celnym rzutem Jurgilewicz.

Pabiks Impact na razie jest liderem grupy C pierwszej ligi, ale tylko dlatego, że lider ze Zwolenia mecz w Płocku gra dopiero 16 grudnia. W następnej kolejce pabianiczanie pauzują, a na parkiecie w walce o ligowe punkty zobaczymy ich dopiero 3 lutego. Ich rywalem w hali powiatowej będzie AZS UW Warszawa.

Pabiks Impact: Cieślak 1, Jędrzejewski, Zielonka – Okapa 7, Jurgilewicz 6, Kruk 5, Kuśmierczyk 5, Starzec 4, Urbański 3, Kaźmierczak 3, Helman 2, Domagalski 1, Baranowski, Dudziak, Ignatowski.